Холекальциферол — це речовина з вітамінів групи D, необхідна для стабільної роботи більшості систем жіночого організму. У чистому вигляді він має кристалоподібну структуру і білий колір.
Вітамін D3 потрапляє до організму кількома способами:
Холекальциферол відповідає за наступні функції:
Розберемо вплив холекальциферола на різні системи людського організму.
Оскільки без D3 неможливо засвоєння кальцію і фосфору, кісткова основа організму, а також шкіра, волосся і нігті жінки при авітамінозі поступово руйнуються, що помітно впливає на зовнішній вигляд. У період клімаксу, оскільки в цей час обмін речовин сповільнюється, висока ймовірність розвитку остеопорозу.
Для жінок вітамін D необхідний як основа утворення імунних клітин. При нестачі речовини спостерігаються часті запалення сечостатевої системи, згодом, з часом, з’являються хронічні захворювання, високий ризик виникнення онкології. Першою ознакою нестачі D3 в крові є збій менструального циклу. При вагітності його дефіцит може викликати викидень або інакше негативно вплинути на розвиток плода.
Вітамін D3 для жінок особливо важливий у період статевого дозрівання, коли активно розвивається кісткова система, формується хода. Саме в цей період спостерігається високе споживання холекальциферола. Його важливість велика і в активному віці (від 30 до 45 років). Жінкам старшого покоління слід профілактично приймати речовину для виключення дегенеративної хвороби суглобів і артриту.
Ендокринна система, яка бере участь у вуглеводному обмінному процесі печінки, впливає на рівень цукру в крові й утворення інсуліну. Брак вітаміну D у жінок небезпечний:
Процес відновлення і зростання нервових клітин також здійснюється завдяки вітаміну D3. Тому постійна роздратованість і депресивний стан можуть свідчити про авітаміноз.
Нестача холекальциферола спостерігається у жінок, що живуть в областях із холодним кліматом і несприятливою екологічною обстановкою, а також осіб, які ведуть особливий спосіб життя:
Необхідність приймати вітамін D3 жінками істотно збільшується у період вагітності, лактації. Збільшені дози речовин групи D призначають при розвитку захворювань імунодефіциту, ендокринної системи, опорно-рухового апарату.
Про те, як приймати вітамін жінкам, повинен розповісти лікар, виходячи із загальної симптоматики пацієнта та результатів аналізів крові. Норми щоденного споживання D3 для кожного віку жінки різні:
Якщо в організмі не вистачає вітаміну D3, у жінок виявляються:
При вагітності та лактації часто виникає нестача вітаміну D у жінок, симптоми проявляються судомами у ногах, сонливістю або безсонням, погіршенням стану зубів.
Повноцінне харчування і регулярні прогулянки вдень дозволяють нормалізувати кількість холекальциферола в крові.
Найбільша концентрація D відзначається в рибі та жиромістких продуктах (мкг/100 г), наприклад:
Частково заповнити бракуючий вітамін D3 для жінки допоможуть гриби, молоко і молочні продукти у будь-якому вигляді, печінка тварин.
Одним із джерел D3 є сонячні промені, для жінки обов’язкові щоденні півгодинні прогулянки в денний час. Однак пам’ятайте:
Сонце є одним із головних джерел D3, тому навіть короткі прогулянки вдень допоможуть заповнити його дефіцит у повній мірі.
Біологічні добавки обов’язково призначаються вагітним жінкам і на період годування, як профілактика. Найбільш популярним препаратом вважається Детрімакс®. Він виробляється в капсулах у двох дозуваннях 1000 МО і 2000 МО. У кожній капсулі Детрімакс® із дозуванням 1000 МО міститься 25 мкг холекальциферолу, а з дозуванням 2000 МО міститься 50 мкг холекальциферолу. Тому 1-єї капсули Детрімакс® достатньо, щоб доставити в організм жінки вітамін D у повному обсязі.
Детрімакс® не має протипоказань (за винятком індивідуальної непереносимості). Курс лікування або профілактики Детрімакс® розрахований на 1 місяць. Імовірність зіткнутися із побічними ефектами мінімальна.
Профілактичний прийом вітаміну D3 у вигляді Детрімакс® дозволить уникнути депресивних станів, занепаду сил, захворювань репродуктивної системи. Жінка набуває впевненості, практично виключається ймовірність мінливості настрою під час ПМС.