Вітамін D3 — це жиророзчинна речовина, вітамін групи D. Достатня наявність вітаміну D в організмі дорослої людини забезпечує стабільність роботи його організму і підвищення захисних функцій.
Медична назва вітаміну D3 — холекальциферол. Частково вітамін надходить до організму ззовні з харчовими продуктами та синхронізується клітинами шкіри під впливом ультрафіолетових променів. Потреба речовини в організмі заповнюється при його попаданні в кров у процесі біосинтезу або з кишківника.
Нестача вітаміну D3 здатна завдати організму чоловіка непоправної шкоди, оскільки цей вітамін допомагає підтримувати такі важливі функції:
Періодична оцінка вмісту вітаміну D3 в крові дозволить запобігти розвитку негативних факторів, пов’язаних із розладами організму чоловіка.
Рівень вітаміну D3 нижче норми спостерігається у хворих на серцево-судинні захворювання, онкологію, зі збоями роботи шлунково-кишкового тракту.
Наступні симптоми повинні насторожити чоловіка і спонукати його здати аналіз крові на обстеження:
Нестача вітаміну D у дорослої людини призводить до зниження активності клітин. В результаті вони не реагують відповідним чином у відповідь на потрапляння до організму шкідливих мікроорганізмів і, як наслідок, розвивається інфекція.
Достатня кількість серотоніну в мозку забезпечує D3, його дефіцит викликає відсутність настрою.
Вітамін D3 бере участь у засвоєнні їжі та її трансформації у джерело енергії. Постійна втома може говорити про його нестачу.
Вітамін D3 також відповідає за регуляцію засвоєння кальцію і фосфору, його нестача сприяє розвитку остеопорозу і подібних захворювань кісток.
Вітамін D для чоловіків підтримує здорову функціональність м’язів. Потрапляючи в організм у достатній кількості, D3 підсилює частоту скорочення м’язів, допомагаючи їм бути сильними та еластичними. Тому, якщо відчувається ломота, можливо проблема саме у авітамінозі.
Приводом для додаткового прийому холекальциферола можуть служити:
Вітамін D3 призначається з іншими медичними препаратами, як елемент загальнозміцнюючого комплексу.
Рівень вітаміну D3 в організмі людини визначається з аналізу його крові. З того моменту, як речовина потрапляє до організму, вона проходить ряд трансформацій. У результаті правильного засвоєння, речовина з холекальциферола переходить у статус кальциферол, який виявляється в плазмі крові при аналізі й вимірюється в нг/мл:
Термін підготовки аналізу: 1-2 доби. Залежно від результату, лікар-ендокринолог порекомендує необхідний режим харчування, призначить спеціальні препарати та дасть пораду довше проводити час на сонці в денні години.
Існує три джерела вітаміну D для чоловіків, кожен з них доступний і дозволяє легко заповнити нестачу.
Достатня кількість вітаміну D у дорослих виробляється під час щоденного перебування на вулиці у денний час доби. На шкіру впливає УФ-випромінювання (сонячні промені), яке прискорює метаболізм клітин і призводить до вироблення D3. Для поповнення вітаміну D3 достатньо перебувати на сонці у період з 11:00 до 15:00 протягом 15-20 хвилин.
Чоловіча статева активність може знижуватися в осінньо-зимовий період і підвищуватися під час теплого сезону саме через брак необхідної норми сонячних променів.
Більш раціональні джерела поповнення вітаміну D для чоловіків — харчові продукти. У раціоні харчування бажано збільшити кількість жирної риби (скумбрії, тунця, форелі, лосося). Також, кілька разів на тиждень необхідно вживати молочні продукти: йогурт, натуральне молоко, сир. Багата на вітамін D3 будь-яка печінка, крупи (гречана, пшоняна, геркулес).
Найефективнішим способом поповнення D3 при авітамінозі є комплексний підхід і прийом вітамінів. Часто лікарями призначається препарат Детрімакс®. Детрімакс® випускається у двох дозуваннях 1000 МО і 2000 МО. В 1 капсулі 1000 МО міститься 25 мкг холекальциферолу. В 1 капсулі 2000 МО міститься 50 мкг холекальциферолу. Включення Детрімакс® до раціону харчування дозволить заповнити вітамін D у чоловіків і запобігти розвитку захворювань, у тому числі пов’язаних із роботою репродуктивної системи.
Дозування:
або
Це дозволяє повністю заповнити дефіциту та не перевищити при цьому допустимий рівень споживання.