Кістково-м’язова система — це сукупність кісток скелета, суглобів і мускулатури, які за допомогою нервової регуляції дозволяють підтримувати різні рухові дії. Її функція — забезпечення опори, руху і стабільності людського тіла.
Захворювання кістково-м’язової системи дуже різноманітні. Їх можна розділити на хвороби суглобів, кісток і скелетних м’язів.
Можна виділити такі різновиди патології суглобів і кісток:
Симптоми, які виникають при хворобах опорно-рухового апарату, бувають різними. Це м’язова слабкість, крихкість кісток, переломи при незначних травмах, неможливість виконати звичайні навантаження, зміна постави.
Патологічний процес, при якому відбувається порушення будови і зниження міцності кісток. Спочатку протікає безсимптомно. При цьому кістка вже почала руйнуватися, але поразка ще не сильно виражена. Нажаль, виявити хворобу на цьому етапі буває складно. У міру прогресування приєднуються такі симптоми:
Важливим діагностичним методом при остеопорозі є денситометрія — вимір структури, щільності кісткової тканини.
До групи ризику належать люди похилого віку, спортсмени, пацієнти, у яких є обмінні порушення (цукровий діабет, ожиріння). Основні прояви суглобових хвороб:
Поширеними захворюваннями цієї групи є артрит і артроз. Клінічно вони мають схожі прояви, але лікуються по різному.
Патологія, при якій порушується живлення зони росту губчастих кісток. Часто симптоми виникають у дітей або підлітків, коли відбувається формування і зростання кісток. Основні ознаки — це малий зріст, довге тіло при коротких ногах і руках.
Основою кістки є кальцій, вірніше найпоширеніша сіль кальцію — карбонат. Потрапити в кістку з їжі кальцій може тільки завдяки вітаміну Д3. Таким чином, при будь-якої патології кістково-м’язової системи, рекомендований прийом вітаміну Д3.
Лікування захворювань кістково-м’язової системи тривале і включає в себе прийом протизапальних препаратів, знеболювальних, лікарських засобів для зміцнення структури кісткової системи. При відсутності загострень показано призначення фізіотерапевтичних процедур: масаж, ванни, грязьові аплікації, магнітотерапія, лазеротерапія, плавання та інші.
Профілактика при хворобах кістково-м’язової системи включає в себе:
Детрімакс – це капсули, в яких міститься 1000 МО і 2000 МО вітаміну Д3, в залежності від дозування. Додатковим компонентом засобу є сафлорова олія, яка поліпшує засвоєння жиророзчинного холекальциферола.
Дорослим рекомендується приймати препарат по 1 капсулі на добу під час прийому їжі, тривалість прийому — не менше 1 місяця. Це профілактична доза. Якщо виникає необхідність корекції рівня вітаміну Д3, доза часто значно вище і її призначає лікар після огляду пацієнта.
Вітамін Д3, що входить до складу, бере участь у регуляції обміну кальцію і фосфору: підтримує їх необхідний рівень у крові, сприяє всмоктуванню кальцію в кишечнику. Детрімакс необхідний для правильного розвитку скелета, функціювання кістково-м’язової системи. Детрімакс – це вітаміни для суглобів, прийом яких знижує ризик остеомаляції, забезпечує міцність зубів, кісток, підтримує силу м’язів. Детрімакс рекомендується лікарями для підтримки здоров’я кістково-м’язової системи.