Пухлина являє собою патологічне утворення, яке виникає в результаті безконтрольного зростання клітин у різних тканинах і органах. Клітини ракової пухлини того чи іншого органу значно відрізняються від нормальних.
Рак можна класифікувати за типом клітин, із яких він розвивається. Злоякісні пухлини бувають таких видів:
На початковому етапі рак часто має безсимптомний перебіг. Пізніше можуть приєднуватися такі симптоми, як субфебрильна температура тіла (безсимптомна температура до 37,5), больові відчуття різної локалізації, дискомфорт, нез’ясовне зниження ваги, відсутність апетиту, зміни травлення, сечовипускання і т.п. Наукою доведено, що онкологія розвивається повільно, але багато людей просто не звертають уваги на її прояви. Важливо не забувати, що чим раніше поставлений діагноз і розпочато лікування, тим більший шанс одужання.
За даними ВООЗ, щорічно в світі реєструється від 800 тис. до 1 млн. нових випадків хвороби. За останнє десятиліття захворюваність на рак грудей збільшилася приблизно на 32%. За кількістю смертності цей різновид раку у жінок на другому місці. Щотижня в Україні від даної патології помирає 110 жінок.
Найчастіше патологія спочатку протікає без симптомів. Тому вкрай важлива профілактика раку молочної залози. У процесі розвитку, рак грудей вже можна запідозрити за такими ознаками:
Рак грудей часто проявляється щільними пахвовими лімфатичними вузлами за рахунок метастазування.
Це злоякісне новоутворення, розвиток якого відбувається з слизової оболонки органу. Має найбільш високі показники летальності серед молодих жінок.
Фоновим процесом раку шийки матки є ерозія. Згідно зі статистичними даними, остання виявляється приблизно 1/3 жінок репродуктивного віку. Може виникати як у жінок, які народили, так і зовсім молодих дівчат. На початковому етапі ерозія шийки матки має безсимптомний перебіг, частіше виявляється гінекологом під час профілактичного огляду. Іноді можуть виникати такі симптоми, як біль внизу живота тягнучого характеру між менструаціями, порушення циклу, зміни характеру звичних виділень.
На ранніх етапах рак шийки матки протікає практично безсимптомно. У міру прогресування дає про себе знати низкою симптомів:
Якщо відбувається зростання пухлини, уражаються лімфовузли, а це проявляється набряком нижніх кінцівок і статевих органів.
Рак шлунку виникає з епітеліальних клітин його слизової оболонки. Може виникнути в різних відділах органу. Якщо шлунок вражений пухлиною, на початкових стадіях у пацієнтів відзначаються такі ознаки:
Рак шлунка, у міру зростання, виявляє такі симптоми:
Рак шлунку дуже небезпечний для життя, так як має схильність до раннього метастазування. Метастазує в печінку, легені, мозок.
Рак підшлункової залози — одна з найбільш важких форм злоякісних новоутворень. Шанс на виживання пацієнтів через 5 років після постановки діагнозу вкрай низький.
Відноситься до числа захворювань, які на ранніх стадіях протікають без явних симптомів. Уже в процесі росту новоутворення виникають такі ознаки, як біль у спині або в животі, жовтий відтінок шкіри, зниження ваги, підвищення цукру в крові, рідкий стілець, блювота. Хоча і уражається підшлункова залоза, цукор у крові може знаходитися в межах норми.
До цієї групи хвороб відноситься меланома і немеланомний рак шкіри. Клінічні прояви різноманітні:
Профілактика раку — це вилучення чинників, що сприяють виникненню злоякісних новоутворень. Заходи профілактики онкологічних хвороб такі:
Поширеною проблемою в світі є дефіцит вітаміну Д. Кожній людині важливо отримувати його необхідну кількість.
Онкологи Каліфорнійського університету проаналізували захворюваність на рак у світі та зробили висновки, що кількість ультрафіолетового випромінювання, яке отримує людина, і рівень в організмі вітаміну Д мають зв’язок із захворюваністю на рак матки, грудей, яєчників, підшлункової залози. Тому постійно проводиться вивчення зв’язку між виникненням раку і вітаміном Д. Рекомендується приймати вітаміни при раку, так як вони дозволяють поліпшити прогноз хвороби і є частиною профілактичних заходів, спрямованих на попередження хвороби.
Детрімакс — препарат, що містить у своєму складі вітамін Д у кількості 1000 і 2000 МО. Дорослі вживають його по 1-2 капсулі на добу. Тривалість прийому для підтримання рівня вітаміну Д3 становить не менше 1 місяця. Якщо потрібна корекція його рівня, призначається доза вище, яку визначає лікар, як і тривалість прийому, виходячи з кожного конкретного випадку.
До складу Детрімакс входить сафролова олія, а так як вітамін Д є жиророзчинним, це сприяє засвоєнню холекальциферола. Тому, якщо необхідно вибрати вітаміни проти раку, зупинитися можна на препараті Детримакс. Заповнення дефіциту вітаміну Д в організмі дозволить знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.